“Kör Noktada” adlı 2023 yapımı film, Ayşe Polat tarafından yönetilen ve Türkiye, Almanya ortak yapımı bir gerilim ve politik alegori filmidir. Film, cesur bir şekilde gözetlenme hissini ve kontrolün önemini vurgulayarak, hayatı etkileyen görünmez güçleri ele almaktadır. İstanbul Film Festivali’nde Türkiye prömiyerini gerçekleştiren film, seyirciler tarafından etkileyici ve derinlemesine bir deneyim olarak değerlendirilmiştir. Film, toplumsal olayları ve travmatik mirasları ele alarak, gözetlenme ve gözetlenme temaları üzerinden insanların yaşadığı baskı atmosferini yansıtmaktadır.

Hikaye, Almanya’dan gelen bir film ekibinin, Türkiye’nin kuzeydoğusundaki bir köyde yaşayan ve oğlunu yıllar önce kaybetmiş bir Kürt annenin belgeselini çekme sürecini konu almaktadır. Bu belgeselin çekimleri sırasında garip olaylar yaşanmaya başlar ve film ekibi, gözetlendiğini hissetmeye başlar. Aynı zamanda filmde, genç kız Melek’in babası olan Zafer’in örgüt bağlantıları ve gizemli olaylarla karşı karşıya kalışı anlatılmaktadır.

“Kör Noktada”, politik bir duruşu ustalıkla işleyen ve gerilim ile politik alegoriyi bir arada sunan etkileyici bir yapım olarak öne çıkmaktadır. Filmin, travmatik miraslar, gözetlenme, hayalet etkisi ve kuşaklararası travma aktarımı gibi temaları başarılı bir şekilde ele aldığı belirtilmektedir. Ayrıca, filmdeki karakterlerin derinlikli ve çok katmanlı bir şekilde sunulduğu ve izleyiciler üzerinde etkileyici bir izlenim bıraktığı ifade edilmektedir.

Editörün Seçtikleri

Yeni Filmleri İzle

+ There are no comments

Add yours