Yaariyan 2014 film konusu:

“Yaariyan” adlı 2014 yapımı film, bir grup beş arkadaşın hikayesini ve bir Avustralyalı iş adamına karşı mücadelesini anlatmaktadır. Arkadaşlar, Sikkim’de bulunan kolejlerini Avustralya’daki bir koleji yenmek üzere seçilirler. Eğer Avustralyalılar kazanırlarsa kolejlerini devralacaklardır. Film, Divya Khosla Kumar tarafından yönetilmiş olup, Bhushan Kumar tarafından yapımcılığı üstlenilmiştir. Senaryo Sanjib Datta tarafından kaleme alınmıştır.

Filmin hikayesi üniversite yaşamı etrafında şekillenmekte olup, beş arkadaşın bir dizi etkinlikte Avustralya’ya karşı mücadele etmelerini içermektedir. Avustralyalı öğrencilerle beş turda yapılan bir yarışmada kazanmaları gerekmektedir. Arkadaşlar, farklı ilişkiler ve yaşam değiştiren durumlarla karşı karşıya kalırken, kolejlerini kurtarmak için önemli kararlar almak zorunda kalırlar.

Film, genel olarak olumsuz eleştiriler almış olmakla birlikte, olumlu eleştiriler de mevcuttur. The Times of India yazarı Madhureeta Mukherjee, filme 3 yıldız vererek yapımcılığın yüksek kalite olduğunu belirtmiştir. NDTV filmlerinden Saibal Chatterjee ise filme 5 üzerinden 1 yıldız vererek filmi genel anlamda anlamsız bulmuştur. Rediff yazarı Paloma Sharma ise filme 5 üzerinden 0,5 yıldız vermiş ve filmi genç bir izleyicinin bile kendi zekasına hakaret ettiğini belirtmiştir.

Filmin Bollywood müziği oldukça beğenilmiş ve özellikle Pritam tarafından bestelenen şarkılar dikkat çekmiştir. Film içinde yer alan şarkılar arasında “ABCD”, “Baarish”, “Sunny Sunny”, “Allah Waariyan” gibi sevilen parçalar bulunmaktadır. Honey Singh’in “Sunny Sunny” adlı şarkısı küresel tanınırlık kazanmış ve film müzikleri oldukça beğeni toplamıştır.

Yaariyan, Hindistan’ın gençlik temalı romantik komedi dramalarından biri olarak 2014 yılında sinemaseverlerle buluşmuş ve genç izleyicileri hedef almıştır. Film, gençlik, arkadaşlık ve aşk temalarını işleyerek müzikal açıdan da dikkat çekici bir yapıma dönüşmüştür.

Editörün Seçtikleri

Yeni Filmleri İzle

+ There are no comments

Add yours